• FRANCÚZSKE OKNÁ

  Dokonalý výhľad teraz na dosah ruky.
 • INTERIÉROVÉ DVERE

  Najväčší výber za najlepšie ceny.
 • Prekonáme akúkoľvek konkurenčnú ponuku!

  PLASTOVÉ OKNÁ

 • Bytové jadrá prerábame do 14 dní!

  NOVÁ KÚPEĽŇA?

 • INTERIÉROVÉ DVERE

  Vďaka širokej ponuke dokážeme vyhovieť aj najnáročnejším zákazníkom.
 • REKONŠTRUKCIE

  Kompletné rekonštrukcie bytov,rodinných domov, obchodných priestorov a priemyselných budov.
 • POSUVNÉ DVERE

  Vďaka širokej ponuke dokážeme vyhovieť aj najnáročnejším zákazníkom.

Interiérové dvere a kľučky

Interiérové dvere sú prepojením medzi jednotlivými miestnosťami v byte či dome. Samozrejme dopĺňajú celkový vzhľad interiéru a tvoria akúsi bránu do jednotlivých priestorov a zároveň ich oddeľujú. Momentálne je v ponuke nespočetné množstvo modelov dverí, farieb a dekorov.

Je možnosť si vybrať rôzne typy presklených, plných dverí, s kazetovou výplňou alebo čalúnením. V ponuke sú klasické závesné dvere alebo i posuvné. Pri kúpe dverí je potrebné vedieť, či potrebujeme pravé alebo ľavé dvere. Ľavé alebo pravé prevedenie zárubne rozoznáte podľa toho, na ktorej stojine sú osadené závesy pri čelnom pohľade. Je potrebné vedieť správne rozmery dverí, samozrejme či nám nové dvere budú pasovať do pôvodnej zárubne, alebo či je potreba jej výmeny. Farba dverí a zárubni  by sa mala vyberať podľa farby podlahy a až potom prihliadať na ostatné doplnky. Dvere do bytu nemusia  byť rovnaké ale mali by k sebe ladiť. Dôležité je aj sa rozhodnúť aké dvere chceme či plné alebo mierne presklené. Výhodou presklených je, že prepúšťajú svetlo, čo nám však v niektorých miestnostiach nemusí vyhovovať. Napríklad v spálni vám môže vadiť prenikajúce svetlo. Pri interiérových dverách si máme možnosť vybrať s rôznych povrchov od tej najlacnejšej varianty, čím sú fóliované dvere. Takéto dvere sú menej odolné voči poškrabaniu a treba dávať pozor na výber prostriedkov na ich čistenie. Ďalšou variantou sú lamináty tie sú odolnejšie voči poškrabaniu a dajú sa čistiť dezinfekčnými prostriedkami. Najkvalitnejšie sú samozrejme masívne dvere, ale tie sú drahšie a ich nevýhodou je farebná nestálosť.

Celkový dizajn dverí dopĺňa i výber kľučky. Mali by sme si však uvedomiť, že ju používame denne, a preto musí odolávať dotyku našich rúk. Pri vchodových dverách musia  kovania odolávať aj poveternostným vplyvom. Kovania by mali byť preto s kvalitných materiálov, ktoré sú odolné voči oteru.

KONTAKTY

ADRESA: Zvolenská cesta 14
Banská Bystrica
974 05
EMAIL: info@bau1.sk
TELEFÓN: +421 908 131 585

NEWSLETTER

Prihláste sa na odber noviniek a získajte zľavu 5%.

ZASTÚPENÉ ZNAČKY

zastúpené značky
Copyright © 2010 - 2020 Okná, dvere, stavebná činnosť. BAU 1 s.r.o.. Všetky práva vyhradené.
Grafika: murgasova.eu, webdesign: ZM design