• INTERIÉROVÉ DVERE

  Najväčší výber za najlepšie ceny.
 • Bytové jadrá prerábame do 14 dní!

  NOVÁ KÚPEĽŇA?

 • POSUVNÉ DVERE

  Vďaka širokej ponuke dokážeme vyhovieť aj najnáročnejším zákazníkom.
 • FRANCÚZSKE OKNÁ

  Dokonalý výhľad teraz na dosah ruky.
 • REKONŠTRUKCIE

  Kompletné rekonštrukcie bytov,rodinných domov, obchodných priestorov a priemyselných budov.
 • Prekonáme akúkoľvek konkurenčnú ponuku!

  PLASTOVÉ OKNÁ

 • INTERIÉROVÉ DVERE

  Vďaka širokej ponuke dokážeme vyhovieť aj najnáročnejším zákazníkom.

Ako sa správne starať o plastové okná?

Plastové okná sú v dnešnej dobe skoro v každom dome či paneláku, ale vieme vôbec ako sa máme o ne správne starať? Kvalitné plastové okná sa stali obľúbenými, kvôli dobrej odolnosti voči nepriaznivým vplyvom počasia a ľahkej údržbe.
Plastové okná sa dajú ľahko čistiť vlažnou vodou zmiešanou so saponátom, ktorý sa bežne používa v domácnosti. V prípade, že namontované okná boli znečistené maltou alebo farbou je potrebné nečistoty odstrániť čo najskôr. Nikdy však nesmieme nečistoty odstraňovať nasucho, ale vždy použiť dostatočné množstvo vody. Čistenie na sucho môže spôsobiť škrabance, ktoré sa už nedajú odstrániť.

V žiadnom prípade nepoužívajte acetón, benzén, toluén a chloroform, pretože plast je citlivý na tieto látky. V prípade, že sa malta dostane do kovania a tesnenia, je ju potrebné čo najskôr  odstrániť, pretože môže spôsobiť jeho nefunkčnosť. Fólia, ktorá sa používa ako ochrana pri manipulácii a montáži, by mala byť najneskôr do 2 – 3 týždňov odstránená. V prípade, že na ňu zabudneme, sa môže stať, že ak na ňu bude svietiť slnko, nebude sa dať odstrániť.

Odporúčame aspoň raz do mesiaca skontrolovať prechodnosť odvodňovacích kanálikov na okennom ráme, či nedošlo k ich upchaniu. Nečistoty spôsobujú nepriechodnosť kanálikov a zamedzujú voľnému odtoku vody. Okenné tesnenia je potrebné aspoň raz do roka premazať, aby zostali čo najdlhšie pružné a funkčné. Môžete na to použiť silikónový olej. Kovanie na plastových oknách je najviac namáhané a preto je potrebné ho aspoň dvakrát do roka premazať olejom, aby došlo k zníženiu trenia a tým sa docieli ľahká pohyblivosť častí kovania a samozrejme jeho dlhšia životnosť. Bez pravidelnej údržby okien môže dôjsť k tomu, že nečistoty sa nebudú dať úplne odstrániť a pôvodný rám už nebude taký pekný ako keď bol nový.

KONTAKTY

ADRESA: Zvolenská cesta 14
Banská Bystrica
974 05
EMAIL: info@bau1.sk
TELEFÓN: +421 908 131 585

NEWSLETTER

Prihláste sa na odber noviniek a získajte zľavu 5%.

ZASTÚPENÉ ZNAČKY

zastúpené značky
Copyright © 2010 - 2020 Okná, dvere, stavebná činnosť. BAU 1 s.r.o.. Všetky práva vyhradené.
Grafika: murgasova.eu, webdesign: ZM design